Hodnocení obchodu na Zboží.cz
backgroundImage

Složení kola

Na této stránce jsme pro Vás připravili krátký obecný návod složení námi zaslaného jízdního kola nebo elektrokola z krabice.

Veškeré zboží, které povahou vyžaduje instalaci, je určeno k montáži v odborném servisu (ízdní kolo, koloběžka, vidlice, měnič, řazení, středová osa, představec, pedály atd..). V případě, že si nejste jisti správnou instalací, kontaktujte nás.


Před odesláním je našim mechanikem jízdní kolo nebo elektrokolo složeno a seřízeno, zkontrolováno a pak v co nejmenší míře rozloženo do krabice. Tímto částečným rozložením se nezmění seřízení, které bylo před odesláním provedeno. U kola není standardně žádné nářadí.

Složení pak spočívá v tom, že namontujete řidítka (dotáhnete dva nebo čtyři šrouby podle typu představce nejčastěji silou 5-6 Nm zobrazeno na představci, případně je zapotřebí namontovat klasický představec s rozpěrkou), nasadíte přední kolo a dotáhnete rychloupínák, zaháknete vodítko brzdy (V-brake), případně zkontrolujete usazení přední kotoučové brzdy (je zapotřebí záběh, aby se srovnaly destičky). Namontujete pedály (pokud jsou součástí) stranovým pedálovým klíčem 15, u některých pedálů lze i imbusovým klíčem (pedály jsou označeny pravý R a levý L-opačný závit). Pedály dotahujete po směru jízdy silou 35 Nm, závit promazat. Nasadíte sedlovku se sedlem a dotáhnete rychloupínák nebo šroub (opět vyznačenou silou v Nm) podsedlové objímky. Házivost sestavy kolo/plášt u dětských kol dle normy: radiální max. 2mm, axiální házivost max. 2mm. U elektrokola bude navíc zapotřebí ještě jemně dotáhnout šroubky displeje a ovladače. Tím je jízdní kolo i elektrokolo připraveno k jízdě. Doporučené utahovací momenty konstrukčních dílú - šroubů jízdního kola.

NEZAPOMEŇTE, že každé jízdní kolo nebo elektrokolo je zapotřebí po záběhu nebo po najetí 100 - 200 Km odborně seřídit a zkontrolovat! a uvedené zaznačit do záručního listu (cca 1měsíci provozu či nejpozději 6měsíců od zakoupení). Prvotním provozem může dojít k rozladění brzd, řazení, rozcentrování kol a je nezbytně nutné zkontrolovat všechny šroubové spoje a provést další odborné úkony. Tuto garančku u jízdních kol zakoupených v naší prodejně provedeme zdarma. Veškeré přepravní náklady k nám do prodejny v Prostějově, spojené s garančkou si hradí zákazník sám.

Jízdní kola a elektrokola zasíláme Českou poštou jako Balík na poštu nebo Balík do ruky. V případě dětských kol je možno i službou DPD.

U elektrokol je nejlepší způsob převzetí přímo v prodejně, přecejenom je zapotřebí podrobně seznámit zákazníka - budoucího majitele elektrokola s vícero informacemi, jako ovládání elektrokola, skladování baterie atd.

V případě potřeby jsme schopni elektrokolo doručit v okr. Prostějov i firemním vozidlem.

Zaplacené elektrokolo Vám bude doručeno na vaši adresu v okrese Prostějov v kompletním složeném a seřízeném stavu, umožňující okamžitou jízdu s plně nabitou baterií a namontovaným příslušenstvím.
TENTO ZPŮSOB DODÁNÍ ELEKTROKOLA ZAHRNUJE:

  • složení kola a kompletní seřízení - dotažení všech šroubových spojů, seřízení brzd a řazení, centrování kol, dofouknutí vidlice (dle typu) atd.. prostě tak jak to děláme již víc jak 20 let u všech jízdních kol a elektrokol
  • krátké projetí mechanikem
  • kontrolu a nabití baterie
  • aktualizaci softwaru (po dohodě)
  • montáž doplňků

Dovoz: dle dohody, většinou do 1-5 pracovních dnů od zaplacení zboží. V případě objednání kola od výrobce nebo domluvené větší přestavbě se termín může prodloužit.
Cena služby: servis zdarma, cena dovozu 199 Kč. V případě objednání dvou elektrokol nebo kombinace elektrokolo a klasické jízdní kolo je dovoz zdarma.

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen správně fungovat.

Souhlasím
Nastavit
Nesouhlasím