backgroundImage

Složení kola

Na této stránce jsme pro Vás připravili krátký obecný návod složení námi zaslaného jízdního kola z krabice.

Elektrokola NEZASÍLÁME.


Před odesláním je našim mechanikem jízdní kolo složeno a seřízeno, zkontrolováno a pak v co nejmenší míře rozloženo do krabice. Tímto částečným rozložením jízdního kola se nezmění seřízení, které bylo před odesláním provedeno.

Složení pak spočívá v tom, že namontujete řidítka (dotáhnete dva nebo čtyři šrouby podle typu představce nejčastěji silou 5-6 Nm zobrazeno na představci, může se lišit podle typu představce), nasadíte přední kolo a dotáhnete rychloupínák, zaháknete vodítko brzdy (V-brake), případně zkontrolujete usazení přední kotoučové brzdy (je zapotřebí záběh, aby se srovnaly destičky). Namontujete pedály nejčastěji stranový pedálový klíč 15 (pravý R a levý L-opačný závit) dotahují se po směru jízdy 35 Nm. Nasadíte sedlovku se sedlem a dotáhnete rychloupínák nebo šroub (opět vyznačenou silou v Nm) podsedlové objímky. Tím je jízdní kolo připraveno k jízdě. Doporučené utahovací momenty konstrukčních dílú - šroubů jízdního kola.

NEZAPOMEŇTE, že každé jízdní kolo je zapotřebí po záběhu nebo po najetí 100 - 200 Km odborně seřídit a zkontrolovat! a uvedené zaznačit do záručního listu (cca 1měsíci provozu či nejpozději 6měsíců od zakoupení). Prvotním provozem může dojít k rozladění brzd, řazení, rozcentrování kol a je nezbytně nutné zkontrolovat všechny šroubové spoje a provést další odborné úkony. Tuto garančku u jízdních kol zakoupených v naší prodejně provedeme zdarma. Veškeré přepravní náklady si hradí zákazník sám.

Jízdní kola zasíláme Českou poštou jako Balík na poštu nebo Balík do ruky. V případě dětských kol je možno i službou DPD.

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen správně fungovat.